O mně

 image 4

Salon na úpravu srsti a stříhání ( především ) psů jsem pro vás otevřela  1. srpna 2022 v ulici Lidická 2240 v Roztokách u Prahy. Kontakt pro objednání +420 601 087 974 

Stříhání srsti psů a koček 

Mému rozhodnutí předcházelo absolvování kurzu na stříhání psů všech plemen, registrace členství v Asociaci českých střhačů, téměř dvacet let praxe v tomto oboru a celoživotní zájem o kynologii.

V kosmetice jsem vsadila na lety prověřenu profesionální řadu francouzské značky Vivog.

Používám šampony a kondicionery rozdělené podle barvy, kvality, jemnosti a délky srsti, regenerační a proteinové masky vyživující srst, které dodávají potřebné živiny, navracející  lesk a přirozenu pružnost. Přípravky volím vždy až po přímém kontaktu se zvířetem.

Stříhání srsti psů a kočekPři volbě pracovních nástrojů bylo jednoznačně velmi důležité zvolit kvalitu nejvyšší, kterou německé značky Moser a Solingen s dlouholetou tradicí v oboru jistě nabízí.

Stříhání srsti psů a koček

Pro vaše mazlíčky jsem vybavila kupelnu vanou i pro velká plemena a koutem na sušení.

Vana Phoenix Universal pro profesionální péči v salonech a pro chovatele. Má otevírací dvířka a je výškově nastavitelná. Je tedy bezpečná i pro manipulaci s velkým plemenem. Váš mazlíček je v naprostém bezpečí.

Ve stříhárně je potom hydraulický stůl s uvazovacím systémem pro malá i obří plemena  pro větší bezpečí zvířete, kde se holí a stříhá.

Po předchozí domluvě s majitelem uplácím pejsky pamlsky značky Carnilove. K dispozici mají po celou dobu také čerstvou vodu.

Konečnou fází a součástí každého stříhání je péče o drápky. Nestříhám vždy drápky všechny, ale pouze ty, které pokrácení vyžadují.  

Stříhání srsti psů a koček

Včasné odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů má nezastupitelný význam v prevenci onemocnění dutiny ústní. Mechanické odstranění zubního plaku a zubního kamene, nenahrazuje veterinární péči, je ale důležitou prevencí vzniku zubního kazu zánětu dásní a paradontitidy, kde je třeba již zásahu veterináře.

Je třeba stále myslet na to, Že čisté zuby na povrchu neznamenají automaticky zdravé zuby, proto je vhodné dorazit s pejskem na odstranění zubního kamene a plaku z povrchu zubů včas. Pokud budete s pejskem chodit pravidelně, zubní kámen a plak bude na zubech jen v malém množství a bude tak pro pejska velmi rychlým zákrokem.

Ceník služeb a dentální hygieny.

Při zanedbáni této péče, musí pejsek na veterinu, kde je tato procedura prováděna pod narkózou.

Stříhání srsti psů a kočekV případě, že se majitel zdrží, pejsek se mnou vyčká jeho příchodu v uzavřené kleci s polštářkem v klidu a bezpečí. 

Mějte, prosím na paměti, že stříhání i koupání vašeho pejska může být pro zvíře více či méně stresující, proto byste mě měli zodpovědně informovat o zdravotním stavu pejska. 

Důležité jsou pro mne kožní problémy,malé bradavičky, které nemusí být pod dlouhou srstí patrné, prodělané operace končetin nebo i jiných částí těla, potravinové alergie ( kvůli pamlskům ), záněty uší, srdeční onemocnění.

Uvědomuji si, že pes je plnohodnotným členem našich domovů a proto je prostor salonu otevřený, abyste mohli být součástí všech procedur.V případě, že chcete být přítomni po celou dobu, připravila jsem pro vás příjemné posezení hned vedle stříhacího stolu. 

Pečuji o vaše zvířata s láskou a maximální péčí, dbám při všech procedurách na jejich komfort i bezpečí.

Stříhání srsti psů a kočekProsím všechny svoje stávající i budoucí klienty, aby se stejnou zodpovědností přistupovali i k mému zdraví a v případě, že mají zkušenost s agresivním chováním svého mazlíčka mne o této skutečnosti dopředu informovali.

Takovému chování lze ve většině případech zabránit, ale je třeba být připravený. 

Upozoňuji, že zvíře s parazity nebude v salonu ošetřeno z důvodu snadného šíření.

Čištění análních žlázek přenechávám na péči veterináře.

Děkuji všem za důvěru, se kterou mi svá zvířata svěřují. Dbám na individuální přístup ke každému svému zákazníkovi proto mne neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Stříhání srsti psů a koček